portal osiedli, dzielnic i miast
Primary Navigation


 Komunikacja z Radą Osiedla Ujeścisko-Łostowice / tematy dzielnicowe   

FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Wolne Miasto - sprawy osiedlowe » Forum » Pan z 2 psami (rudy i ciemny)/ Cedrowa 29!
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Pan z 2 psami (rudy i ciemny)/ Cedrowa 29!

Idź do strony Poprzednia    1, 2     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
anika541 
   

Zaglądajacy


Wiek: 46
Dołączył: Sob Cze 10, 2017 10:40
Posty: 21
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sob Lut 10, 2018 20:21    Temat postu: Re: Pan z 2 psami (rudy i ciemny)/ Cedrowa 29!

PanDoniczka napisał:
anika541 napisał:
Jeszcze raz zobaczę pana z tymi dwoma psami biegajacymi po całym osiedlu bez smyczy to odwiedzi pana straż i administrator.


Zgodnie z obowiązującymi przepisami pies nie musi być na smyczy, jeśli jest w kagańcu oraz wykonuje polecenia właściciela. Choć prawdopodobnie Uchwała Rady Miasta i tak jest niezgodna z prawem.


Tylko że te psy nie mają kagancow, biegną sobie gdzie chcą a właściciel nawet się za nimi nie ogląda. Poza tym jest to beznadziejny przepis i niezgodny z prawem, dlatego że inni mają prawo do przestrzeni osobistej i nie muszą sobie życzyć podbiegania innego psa.
patynka 
   

Zaglądajacy


Wiek: 44
Dołączył: Nie Kwi 12, 2015 10:43
Posty: 11
Skąd: WM

PostWysłany: Nie Lut 11, 2018 21:20    Temat postu: Re: Pan z 2 psami (rudy i ciemny)/ Cedrowa 29!

dokładanie tak jak mówi PanDoniczka, niestety przepisy obowiązujące m.in. w Gdańsku są sprzeczne z ustawą o ochronie praw zwierząt. W Warszawie już to poprawiono i niebawem będzie można psa puścić ze smyczy, gdy (1) „pies jest oznakowany w sposób umożliwiający identyfikację właściciela lub opiekuna” oraz (2) „właściciel lub opiekun sprawuje kontrolę nad psem”, a jednocześnie (3) „należy mieć na względzie bezpieczeństwo ludzi, innych zwierząt oraz uczestników ruchu drogowego”. Ufam, że i u nas wprowadzą takie zmiany
patynka 
   

Zaglądajacy


Wiek: 44
Dołączył: Nie Kwi 12, 2015 10:43
Posty: 11
Skąd: WM

PostWysłany: Nie Lut 11, 2018 21:31    Temat postu: Re: Pan z 2 psami (rudy i ciemny)/ Cedrowa 29!

nawiązując jeszcze do "psiej sprawy" bardzo mi się nie podoba uprawiane tu "szczekanie" na forum zamiast normalnej komunikacji międzyludzkiej w świecie rzeczywistym Mam tu na myśli także pisanie o rzekomym zwracaniu komuś uwagi, co, jak się okazuje, w ogóle nie miało miejsca. Drodzy sąsiedzi, traktujmy się życzliwie, po ludzku i po sąsiedzku. Nie generujmy agresji, bądźmy dla siebie mili i uprzejmi. Będzie nam się wszystkim milej żyło. Poza tym, nie zapominajcie, że nasze życie jest tam, na zewnątrz, a nie tu w przestrzeni wirtualnej. Ta druga ma jedynie usprawnić życie tam, a nie je zastępować.
trvpkitchen 
   

Stały bywalec


Wiek: 39
Dołączył: Pią Sie 18, 2017 12:11
Posty: 59
Skąd: Gdańsk-Ujeścisko

PostWysłany: Pon Lut 12, 2018 0:27    Temat postu: Re: Pan z 2 psami (rudy i ciemny)/ Cedrowa 29!

Widzisz, to nie jest szczekanie tylko prewencja. Nie mam problemu z wolno biegającymi psami. Jest mi smutno, gdy takie zwierzaki wpadają pod samochody albo pogryzą dzieciaka bo druga nieodpowiedzialna osoba powie "idź pogłaszcz pieska". Mam kontakt z różnymi psami i wiem, że jeśli obcy pies podbiegnie i zaatakuje tego, którym aktualnie się opiekuje, to tylko i wyłącznie puszczę smycz, moje sobie poradzą. A potem będzie lament nieodpowiedzialnego właściciela a tłumaczenia na komendzie będą na mojej głowie.
patynka 
   

Zaglądajacy


Wiek: 44
Dołączył: Nie Kwi 12, 2015 10:43
Posty: 11
Skąd: WM

PostWysłany: Pon Lut 12, 2018 9:41    Temat postu: Re: Pan z 2 psami (rudy i ciemny)/ Cedrowa 29!

trvpkitchen napisał:
Widzisz, to nie jest szczekanie tylko prewencja.


Tak, zgadza się, przez "szczekanie" miałam na myśli odgrażanie się, straszenie strażą miejską na forum, zamiast normalnej i grzecznej komunikacji na żywo. Akurat znam właścicieli, których pieski zostały tu wspomniane, są to kulturalni i sympatyczni ludzie, którym wystarczyłoby zasygnalizować, że dany pies źle reaguje na podbiegające psy, a oni na pewno by to uszanowali i dostosowali się do prośby. Pies, który jest "stabilny emocjonalnie" zwykle sam chce poznać zapach innego psa. Jest to w jego naturze. Pies z natury jest zwierzęciem stadnym i nie jest agresywny. Wystarczy pojechać do biedniejszych krajów, w którym psy latają luzem (niekoniecznie są to psy bezpańskie) i zobaczyć jak one funkcjonują. Psy łączą się grupy, w których tworzą pewną hierarchię. Oczywiście czasem dochodzi do "spięć" między nimi, zwykle, by zapanował ład w grupie. Dla jasności, nie jestem zwolenniczką braku kontroli nad psami i zostawieniem ich samopas, tak jak w takich krajach. Chodzi mi jedynie o to, że kontakt z innym psem jest dla niego czymś naturalnym. A jak my nie pozwalamy psu się wybiegać, zawsze go kurczowo trzymamy na smyczy, to w psu niekiedy narasta agresja i zaczyna się rzucać na inne psy. Czasem też, poprzez smycz, przekazujemy nieświadomie psu swoje emocje, które pies automatycznie przechwytuje. Inną kwestią jest, że sam właściciel może bać się zbliżającego się psa, do czego też ma prawo i trzeba uszanować. Dlatego właściciel psa musi mieć nad swym psem kontrolę, również gdy pies jest na smyczy. Nie bez powodu na psich szkoleniach kładzie się nacisk na umiejętne chodzenie z psem na smyczy. Kolejnym etapem takich szkoleń jest także chodzenie z psem BEZ smyczy. Natomiast niestety w mieście pies prawie nigdzie nie może pobiegać sam, w skupiskach miejskich zakaz, w parkach zakaz, w lasach zakaz a wybiegu z prawdziwego zdarzenia u nas brak Sad Spacer z psem na smyczy nie ma dla niego takiej wartości ani nie daje mu takiej radości jak spacer, na którym może podbiec tu i tam, powąchać, to i owo, podskoczyć, fiknąć, znaleźć kijek, itp. Prócz spaceru na smyczy, pies powinien tez mieć możliwość swobodnego hasania...
anika541 
   

Zaglądajacy


Wiek: 46
Dołączył: Sob Cze 10, 2017 10:40
Posty: 21
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Lut 12, 2018 9:49    Temat postu: Re: Pan z 2 psami (rudy i ciemny)/ Cedrowa 29!

patynka napisał:
nawiązując jeszcze do "psiej sprawy" bardzo mi się nie podoba uprawiane tu "szczekanie" na forum zamiast normalnej komunikacji międzyludzkiej w świecie rzeczywistym Mam tu na myśli także pisanie o rzekomym zwracaniu komuś uwagi, co, jak się okazuje, w ogóle nie miało miejsca.


Proszę się nie wypowiadać jeżeli nie wiem Pani/Pan nic na temat sprawy. Wielokrotnie rozmawiałam z kilkoma właścicielami psów osobiście. Proszę mi nie pisać, ze nie ma rozmowy, poniewaz mam swiadkow na to, ze wielokrotnie rozmawialam osobiscie z roznymi osobami, co niestety nic nie dalo, mimo zapewnien o pilnowaniu psa pies dalej biega bez smyczy. Nie widzę jednak problemu w pisaniu na forum, to panstwo którzy mają psy bez smyczy łamią prawo więc nie mam nawet obowiązku ostrzegac, może powinnam od razu zgłaszać wszystko straży. Jeśli wolą panstwo odrazu miec wizyte strazy niz ostrzezenie na forum to prosze. Nie bede chodzić po wszystkich mieszkaniach i szukać gdzie mieszkają państwo z którymi chce porozmawiać, a tak jak już pisałam widząc psa bez smyczy skupiam się na odciągnięciu mojego psa. Poza tym proszę nie zaśmiecać wątku, według prawa pies ma być na smyczy i nie podlega to dyskusji, wątek dotyczył ostrzeżenia dla tego konkretnego pana, a państwo wywolali nic nie dającą dyskusje.
trvpkitchen 
   

Stały bywalec


Wiek: 39
Dołączył: Pią Sie 18, 2017 12:11
Posty: 59
Skąd: Gdańsk-Ujeścisko

PostWysłany: Pon Lut 12, 2018 9:56    Temat postu: Re: Pan z 2 psami (rudy i ciemny)/ Cedrowa 29!

Rozumiem o czym mówisz i w kwestii socjalizacji psów zgadzam się z Tobą. Pamiętaj jednak, że istnieją rasy, które z założenia niezbyt tolerują inne przypadkowe psy. O ile Yorki, którymi się zajmuję są raczej bezproblemowe to terriery bullowate już niekoniecznie. Myślę, że gdybym wstawił tu zdjęcia 2 amstaffów i jednego pit bulla sąsiedzi automatycznie zaczęli by trzymać swoje zwierzaki na smyczy. Ale póki co te pieski przebywają gdzie indziej, więc niekoniecznie ludzie mają pełny obraz sytuacji.Ludzie zbyt nonszalancko podchodzą do kwestii wychowania psów i umówmy się - większość psów nie jest szkolona. Nie przeczę, że sąsiedzi mogą być miłymi ludźmi, ale nie ufam w ich kontrolę nad psami, zwłaszcza gdy ich nie widzą. Mogą być super opiekunami dbającymi o zwierzęta, jednak wypadki się zdarzają. Do tego dochodzą super rodzice "można pogłaskać pieska?" "Nie" "ale dlaczego?" "Bo nie lubi tego" "jak to, on taki słodki, Dżesika pogłaszcz pieska"..."pies chciał pogryźć moje dziecko!!!!" "Uprzedzałem". Wypadki nie biorą się z nikąd, dlatego jestem za utworzeniem wybiegu dla psów na osiedlu.
patynka 
   

Zaglądajacy


Wiek: 44
Dołączył: Nie Kwi 12, 2015 10:43
Posty: 11
Skąd: WM

PostWysłany: Pon Lut 12, 2018 12:54    Temat postu: Re: Pan z 2 psami (rudy i ciemny)/ Cedrowa 29!

trvpkitchen napisał:
Rozumiem o czym mówisz i w kwestii socjalizacji psów zgadzam się z Tobą. Pamiętaj jednak, że istnieją rasy, które z założenia niezbyt tolerują inne przypadkowe psy. .


tak, absolutnie zgadzam się z Tobą, dlatego w wątku pisałam również o tym, że właściciel powinien mieć kontrolę nad psem (osobiście puszczam swojego psa luzem, ale staram się (a teraz jeszcze bardziej) to robić w miejscu, gdzie nie ma ludzi czy innych, nieznanych mu psów. Tak, wiem, robię to WBREW prawu obwiązującemu w gm. Gdańsk, ale za to zgodnie z prawem nakładanym przez ustawę o ochronie praw zwierząt).

Co do wybiegu, marzy mi się taki. Ale nie 10m2, tylko zdecydowanie większy obszar, na którym psy swobodnie mogłyby pohasać. Niedawno napisałam maila do UM z zapytaniem o możliwość przeznaczenia kawałka ziemi przylegającej do WM a ogródkami działkowymi, a która, z jednej strony, zarasta śmieciami dewelopera, a ściślej pracowników budowy i ochrony, a z drugiej, mieszkańców ogródków działkowych. Ktoś wspomniał o projekcie obywatelskim. Dobra myśl, ale
A) zdaje się, że lista propozycji projektów na 2018 jest już zamknięta
B) obawiam się, że mielibyśmy za mało głosów, bo pewnie zainteresowani psiarze byliby głównie z Cedrowej. Choć, gdyby zrobić wybieg inny niż te wszystkie w Gdańsku, może miałoby to rację bytu? Podążę temat i dam znać, jak się czegoś dowiem
opp156 
   

Bywalec


Wiek: 36
Dołączył: Czw Mar 09, 2017 8:51
Posty: 31
Skąd: Gdańsk Ujeścisko-Łostowice

PostWysłany: Pon Lut 12, 2018 14:41    Temat postu: Re: Pan z 2 psami (rudy i ciemny)/ Cedrowa 29!

Wybieg by się przydał ale przede wszystkim tym, którzy uparcie muszą mieć swoje psy bez smyczy dla samej zasady posiadania psa bez smyczy. Pies nie umrze od bycia na smyczy, mój pies chodzi zawsze na smyczy mimo że na widok innego psa najchetniej uciekły w inna stronę i jestem w 100% pewien ze nie podejdzie do zadnego psa. Jeśli ktoś chce spuszczać psa to wsadza się psa w samochód i jedzie się na najbliższy wybieg, chociazby na Kozaczą Górke (5 minut samochodem). Jeśli się podjęło decyzję o posiadaniu psa to rundka dookoła bloku bez smyczy to chyba nie jest dobre rozwiązanie dla nikogo. Smycz nie zabija, ale pogryzienie już może także mając psa bez smyczy ryzykujecie bardziej 😉
patynka 
   

Zaglądajacy


Wiek: 44
Dołączył: Nie Kwi 12, 2015 10:43
Posty: 11
Skąd: WM

PostWysłany: Wto Lut 13, 2018 2:19    Temat postu: Re: Pan z 2 psami (rudy i ciemny)/ Cedrowa 29!

opp156 napisał:
Wybieg by się przydał ale przede wszystkim tym, którzy uparcie muszą mieć swoje psy bez smyczy dla samej zasady posiadania psa bez smyczy. Pies nie umrze od bycia na smyczy, mój pies chodzi zawsze na smyczy mimo że na widok innego psa najchetniej uciekły w inna stronę i jestem w 100% pewien ze nie podejdzie do zadnego psa. Jeśli ktoś chce spuszczać psa to wsadza się psa w samochód i jedzie się na najbliższy wybieg, chociazby na Kozaczą Górke (5 minut samochodem). Jeśli się podjęło decyzję o posiadaniu psa to rundka dookoła bloku bez smyczy to chyba nie jest dobre rozwiązanie dla nikogo. Smycz nie zabija, ale pogryzienie już może także mając psa bez smyczy ryzykujecie bardziej 😉


i wszystko jasne...
Odpowiedz do tematu Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzednia    1, 2
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama